REJUVANASYON NEDİR ?

 REJUVANASYON  NEDİR ?

NEDEN  REJUVANASYON  ( CİLT YENİLEME ) ?

Cildimiz de zamanla ve çevresel faktörlere bağlı olarak yenik düşebilir.

 Bu etkenler genel olarak stres, güneş, sigara ve hava kirliği gibi durumlar dır.

Cildimizde oluşan lekelenmeler sarkmalar ve kırışıklıklar cilt tabakasında kalınlaşmalar veya incelmeler dalgalanmalar yüzeysel kılcal damar görünümü oluşturur. Dokular arasında melanin  kollajen, renk pigmenti, vücutta elastikiyet ve gerginlikten sorumlu protein yer almaktadır bunlar azaldığında ciltte deformasyonlar oluşmaya başlar.

REJUVANASYON  NEDİR?

Rejuvanasyon cilt yenileme  (re- cilt juvanasyon- yenilemek demektir.

 Intense  one laser  ve pulse  teknolojisiyle bileşmesiyle  kullanılan bir  cihazdır. Yani diğer adıyla IPL olarak da geçer.

REJUVANASYON NE İŞE YARAR ?

Zamanla cildimizde azalan collagenleri tekrardan canlandırır.  Nasıl mı? cilt altında olan fibro balanslar zamanla azalır ve collgen üretimi yapamaz ve ciltte deformasyonlar çıkmaya başlar rejuvanasyon cılt altındaki fibro balansları ısıtarak tekrardan canlanmasını ve tekrardan collagen üretmesini sağlar ve ciltte oluşan lekelenmeler, kılcal damar, roza,  sarkma, matlaşma, ve kırışıklı, güneş lekesi, hamilelik lekesi, çil tedavisi bacak valiz, el üstü,  damar tedavisini hedefleyerek fotorejuvenasyon ( cilt yenileme ) işleminde çok iyi sonuç verir böylelikle cilt daha sıkı ve canlı ve pürüzsüsü durur ciltte yaşlanmayı geciktirir.

NASIL YAPILIR ?

Öncelikle temiz cilde ince bir tabakayla soğuk jel sürülür. Kristal safir başlığıyla cilde temas ederek Yoğun atımlı ışık tedavisi olan IPL; seçilen bölgeye uygun dalga boyuyla filtrelenmiş Işığın şeffaf bir cam kılavuz ile cilde gönderilmesi sağlanır. Cilt altında hedefe ulaşan ışık cilde zarar vermeden cilde istenen ısı enerjisine çevrilerek yan etki yapmadan hedefteki dokuyu etki edecek dalga boyunda ışık ayarlanarak etki sağlar.  Ciltte hafif pembeleşmeler ve ısı hissedilir. Ve o bölgede collagen artışı başlar.

SEANS SÜRESİ NEDİR ?

Seans süresi uygulanan bölgeye göre değişilmekle 15 ve 30 dakika arasında olabilir uygulama aralıkları nasıl yapılır 3 veya 4 hafta arayla yapılır. Seans sayıları hastanın cilt tipi leke yoğunluğuna veya leke süresi damar yoğunluğu gibi sorunlara bağlıdır.  Leke tedavisinde  4 veya 6 seans olarak değişir damar tedavisinde 1 veya 4 seans genelde yeterli olur ve tedavi sonrası cildi güneş koruyucu ile korunması önemlidir. Bu tedavi muhakkak uzmanlar tarafından uygulanması gerekmektedir

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın