Lazer ile Ciltte Plazma Tedavileri

 Lazer ile Ciltte Plazma Tedavileri

Lazer Plazma tedavisinde uygulanan enerji; cilt üzerindeki lezyonlar buharlaştırıp, temizleyerek yok eder ve yeni cilt oluşum sürecini başlatır. Bu tedavi sonunda olumsuz lezyonlar ve enfeksiyon oluşumları yoktur.

Lazer plazma tedavisi cilt yüzeyine, sıralı şekilde noktasal uygulamalar yaparak; işlem bölgesi cildin yenilenmesini ve alanı minimalize ederek sıkılaşma oluşturulmasını sağlamaktadır.

Genellikle lazer plazma tedavisi göz kapağı sarkmalarında daha çok tercih ediliyor gibi görülse de; göz çevresi mimik çizgileri, kaz ayakları çizgilerinin tedavisinde, üst dudak dikey çizgilerinin açılmasında, skar izleri ve yara kesi izleri cilt yüzeyindeki pürüzler çıkıntıların giderilmesinde, senil lentigo olan yaşlılık lekeleri olarak da bilinen lekelerin tedavisinde ve solar lentigo olan güneş lekeleri tedavisinde ayrıca boyun çizgileri gebelik sonrası oluşan çatlakların giderilmesinde, ve ayrıca kilo alıp vermeye bağlı çatlakların giderilmesinde ve buna benzer cilt problemlerinin giderilmesinde güvenle tercih edilen bir tedavidir.

Plazma tedavisindeki lazer uygulamalarında yaş sınırı yoktur. Ayrıca, lazer plazma tedavisi, ihtiyacı olan her cilde her mevsimde uygulama yapılabilmektedir. Tedavi öncesinde, anestezi kremi uygulanması hastanın konforu için yeterli olmaktadır. Lazer ile plazma tedavisi sonrasında hasta günlük yaşamına rahatlıkla devam edebilmektedir. Uygulama sonrasında hastanın kendi isteği doğrultusunda, cilde uygun güneş koruyucu kremi veya uygun fondöten kullanılabilir.

Plazma tedavisi uygulaması bir seansla başlanır ve lazer ile plazma tedavisinde tek seans yeterli olabilmektedir.

Ancak, cildin ihtiyacına göre iyi bir sonuca ulaşmak için, lazer ile plazma tedavisi seanslarının uygulanması iki ve üç seans ve üzeri tedavi kürü olarak, programlanabilir. Tedavinin birden çok seans gerektireceği, böyle bir durumda; tedavi aralıkları on ile on beş gün arayla takip edilerek uygulanmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın