Güzel Makyaj Yapmanın Sırları

 Güzel Makyaj Yapmanın Sırları

Makyaj İpuçları

Göz kalemi çok hoş gösteren bir uygulamadır fakat abartılısı da yüzümüzde oyuncak gibi durur ve yüzümüzün görüntüsünü bozabilir. Bu yüzden kalemi ilk etapta asla direk kalın çekmemeliyiz. İlk kat olarak ince bir çizgi çekip nasıl duracağını görmeli ve o yol üzerinden devam etmeliyiz.
Rimel makyaj yapmada diğer önemli bir püf noktasıdır. Bunun için eskiyen ve biten bir rimelinizin fırçasını iyice temizleyin ve yıkayın kuruduğundan emin olun ve bu fırçayı daima saklayın. Bu eski fırça sayesinde çok daha güzel rimel süreceksiniz. Nasıl mı? Yıkayıp kuruttuğunuz eski rimel fırçanızı rimelinizi sürmeden önce kirpiklerinizde kullanacaksınız. Aynı rimel sürer gibi bu eski fırçayı kirpiklerinizde gezdirin ve kirpiklerinizi iyice ayırın ve daha sonra ilk kat rimelinizi çekin. Bu sayede kirpiklerinizin yapışmasını önleyecek ve daha güzel rimel sürmüş olacaksınız. Asla tek kat rimel sürmemelisiniz. İlk kat rimeliniz kuruduktan sonra ikinci bir kat rimel daha sürmelisiniz.

 Eğer uzun bir gün olacaksa ve dışarıda fazla kalıp insanlarla haşır neşir olacaksanız o zaman kalıcı bir far istersiniz. Pahalı bir fara para ayırmak istemiyorsanız o zaman göz kapaklarınıza ilk önce fondöteninizden birazcık sürün ve üzerine farınızı geçin.
• Eğer göz kaleminiz süper kaliteli ve kalıcı değil ise sakın göz kaleminizi gözünüzün içine uygulamayın çünkü eninde sonunda dağılacak ve tüm göz makyajınızı mahvedecektir. Ayrıca gözünüzün içine sürdüğünüz göz kalemi sadece gözlerinizi küçük göstermekten ve dağılmaktan başka bir işe yaramaz.

Bir kadının çekici ve güzel görünmesi sadece dış görünüşüyle alakalı değildir. Güzel ve seksi görünmek için uygulayabileceğiniz 15 adımı sizler için listeledik.

Çevrenizdeki insanlara daha güzel, daha çekici ve daha seksi görünmek için neler yapmanız gerektiğini sorduğunuzda, çoğunlukla duyduğunuz ilk cevap eminim ki “kendin gibi ol” olmuştur. Değil mi?

Ama bu cevabın gerçekten de sizin için bir yararı oluyor mu?

Kendiniz gibi olmak muhteşem görünmenin aslında en kolay yollarından bir tanesidir.

Ama kendiniz gibi olmak sizi istediğiniz noktaya getirmiyorsa veya hedeflediğiniz şeylere sahip olmanıza yetmiyorsa, kendiniz için yapmanız gereken daha önemli şeyler olduğunu fark etmelisiniz. Peki daha güzel, çekici ve seksi görünmek için neler yapabilirsiniz? Güzel görünmenin sırları nelerdir?

Nasıl Daha Güzel ve Çekici Görünebilirsiniz?

Burada kimseyi suçlamak gibi bir niyetimiz yok ama gelin görün ki sadece kendiniz gibi olmanız her zaman işe yaramıyor ve bu da hayatın acı gerçeklerinden bir tanesi.

Ayrıca çevrenizdeki tüm insanlar sizin çok güzel ve çekici bir bayan olduğunuzu söylüyor olsa bile, siz kendinizi güzel ve çekici hissetmediğiniz sürece söylenenlerin çok da bir önemi olmayacağı bir gerçek. Peki sahip olduğunuz güzelliği dış dünyaya nasıl yansıtabilirsiniz veya kendinizi nasıl daha güzel hissedebilirsiniz?

Böyle durumlarda yapılabilecek en güzel şeylerden bir tanesi kendinizi değiştirmeye çalışmanız olacaktır. Unutmayın ki değişim her zaman kötü bir şey değildir ve bazen kendinizi yenilemeniz, kendinizi yeniden doğmuş gibi hissetmenizi sağlayabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın